Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

ÜMRAN AYDIN SEÇİMİ HANGİ SERVETLE KAZANDI??

ÜMRAN AYDIN SEÇİMİ HANGİ SERVETLE KAZANDI??
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular bir türlü durulmuyor. Hem genelde, hem yerelde parti içi kavgalar ve gerilimler nereye gidiyor? Yönetim kurulu üyesi Mehmet Salkım “servetimize güvendik” derken neyi kastediyor? CHP çan ilçe başkanlığı seçimlerinde delegeye baskı mı yapıldı? Servetine güvenenlerin döneminde CHP Çan İlçe Örgütüne eş başkanlık mı geliyor?

Salkım Salkım, Servetimiz…

CHP İlçe Kongresinde Çan İlçe Başkanı Seçilen Ümran Aydın’ın yönetim kurulu üyelerinden biri olan Mehmet Salkım, kongre günü yayınladığı ilginç bir paylaşımda “servetimize güvendik kazandık, servet düşmanları yaya kaldı” ifadeleriyle kullanarak hem parti içinden hem de Çan halkı tarafından çokça eleştirildi. Mehmet Salkım’ın ise aldığı talimatla yayınladığı paylaşımı 3 dakika içinde silmesi de gözlerden kaçmadı.

Servetine Güvenenler, Servet Düşmanlarına Karşı

CHP çan ilçe başkanlığı seçiminde, delege üzerinde baskısı yüksek isimler arasında yer alan, Servetine güvenenler ve servet düşmanlarının arasında geçen seçimin kazananı kim oldu? Kongrede çıkan sonuca göre kazanan Ümran Aydın olduğuna göre, İlçe Başkanlığı adına kararları Servetine güvenenler alacak gibi duruyor. Durum böyle olunca, İlçe Başkanı Ümran Aydın ve Servetine güvenenler arasında ikilem oluşması durumunda ne kadar sağlıklı bir çalışma süreci geçecek merakla izleyeceğiz.

Servetine Güvenenler Döneminde Eş Başkanlık Mı Geliyor?

İlçe Başkanlığı koltuğuna oturarak kendi kararlarını kendi alamayacak gibi görünüm sergileyen Ümran Aydın döneminde, eş başkanın kim olacağı da akıllarda soru işareti…

Her Zaman Demokrasi Savunucusuyuz Diyenler, Ne Oldu da Bu Seçim Servetimize Güvendik Dedi?

Cumhuriyet Halk Partisi Çan İlçe Kongresi seçimlerinin kazananı Ümran Aydın, seçimi kendi imkân ve çalışmaları ile mi kazandı? Her seferinde demokrasiden bahseden lakin demokrasi nedir bilmeyen CHP zihniyeti, kongre seçimlerinde illegal yollara yöneldi mi? Kongrede neden sadece iki aday özgürce yarışmadı da, dışarıdan dış güçler müdahale etti. İki aday da partisini seven adaylar değil mi?

Demokrasi Kavramı ve Ümran Aydın’ın Korkuları…

Parti içerisinde kıran kırana geçtiğini düşündüğümüz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı seçimlerinde, Gönül isterdi ki Demokrasi şöleni yaşansın! Ne üzücü ki tablo hiçte öyle görünmedi. Delegeye adeta ne yapılacağı iyice tembihlenmiş gibi delege sandığa gidip uzaklaştı görüntüsü gözlemlendi.  Ümran Aydın ekibi ile değil de dış güçlerden yardım alarak delegeye baskı yoluna gidip parti içerisinde küskünlüklere mi sebep oldu? Her Zaman Demokrasi Savunucusuyuz Diyenler, Ne Oldu da Bu Seçim Servetimize Güvendik Dedi!? Parti içerisinde yaşanan bu üzücü tablonun seçmeni ne kadar etkilediği ise bilinmiyor…

Servet mi!!! servet mi???
Servet Yücel paylasımıyla parti içine ne gibi mesaj verilmektedir?
Servet Düşmanları kimdir?
Parti içi muhalefete bir gönderme midir?
Düşmanlaştırma zihniyeti ne zaman son bulacaktır?
Son olarak bir belediye çalışanının linç ettirilip düşmanlaştırılmasından sonra sıradaki “düşman” parti içinden kimdir ?
Bütün bu sorular kamuoyunun merak konusu oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ