Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

PYD ve HDP’yi Övenler CHP’de Koltuğu Kapıyor

PYD ve HDP’yi Övenler CHP’de Koltuğu Kapıyor
Reklam

Çanakkale ve İlçelerin olaylı açıklamalarıyla dikkatini çeken Chp Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, hala PYD diyor.Geçtiğimiz hafta Aylin Nazlıaka, CHP Mardin Milletvekili Mahmut Duyan ve Chp Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Mardin’e bir takım ziyaretlerde bulundu. Burada basına açıklamalarda bulunan Chp Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, hala sınırımızda PYD olmasınının bir sakıncası yok ifadelerinde bulundu.

Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise, Türkiye’de temel sorunun demokrasi olduğuna dikkat çekerek, “Dünyada melez demokrasi sınıfındayız. Türkiye’de demokrasi askıya alınmış. Birinci önceliğimiz, birinci sınıf demokrasi ki bu seçim bildirgemizde de var. Suriye ve Irak’tan bahsedildi. Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiç bir sakıncası yok” şeklinde konuştu.
PYD ve HDP’yi Övenler CHP’de Koltuğu Kapıyor

CHP Merkez Yürütme Kurulu üyeleri önceki gün belirlendi. Muharrem Erkek, Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’nda, “hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı” oldu! CHP’nin ünlü “Adalet Yürüyüşü” için “Bu yürüyüş Demirtaş’ın çığlığı” diyen, Selahattin Demirtaş’ı Edirne Cezaevi’nde ziyaret eden CHP Milletvekili Tuncay Özkan da ödülünü aldı. Muharrem İnce’nin listesinde olmasına rağmen Kılıçdaroğlu, Özkan’ı MYK’ya aldı ve genel başkan yardımcısı yaptı. Geçen hafta bir televizyon programında “PYD/YPG’yi terör örgütü olarak görüyor musunuz?” sorusuna “Evet” diyemeyen Selin Sayek Böke ise Kılıçdaroğlu’nun ısrarlarına rağmen MYK üyeliğini kabul etmedi. Böke, Parti Meclisi’ne birinci sıradan girdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ