Son Dakika
Anasayfa > Güncel > BAŞKAN KUZU, ÇAN’IN HAVASINA SAHİP ÇIKIYOR!

BAŞKAN KUZU, ÇAN’IN HAVASINA SAHİP ÇIKIYOR!

 

18 Haziran gecesi Çan’da yoğun miktarda kömür kokusu ile birlikte hava kirliliği yaşandı. Çanlı vatandaşlarca yoğun halde hissedilen hava kirliliğine Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun müdahalesi gecikmedi. Başkan Kuzu, durum fark edilir edilmez Çanakkale İl Çevre Müdürlüğü ile koordinasyon kurarak Çan’daki hava kirliliğinin nereden kaynaklandığını tespit çalışmalarına başladı.

Çan’ı etkisi altına alan hava kirliliğinin faillerini 18 Haziran Pazartesi saat 03.05 ‘de tespit eden Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hava kirliliğinin kaynağının ne olduğunu ve müsebbiplerine yönelik gerçekleştirilen yaptırımları vatandaşlarla paylaştı.

Yaşanan hava kirliliği ile ilgili sosyal medya da paylaşan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu çevre kirliliğine sebep olan işletmenin ise Türkiye Kömür İşletmeleri olduğunu açıkladı. Başkan Kuzu yaptığı açıklamada; “Dün akşam ilçemizde yaşanan hava kirliliği için yerel yönetim olarak Çevre İl Müdürlüğüyle hemen koordinasyon sağlayarak, yetkililerle birlikte durum tespit çalışmasını yaptık. Kirliliğin Çan Linyit İşletmelerindeki açık ocakların yağmurun da yağmasıyla birlikte gerçekleşen kömür kızışmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Çan Linyit İşletmelerine gerekli uyarı ve yaptırım yetkili merci olan Çevre İl Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. #çanımızbizim #ilçemizesahipçıkıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*