Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

Tarih ve Kültür Gezisi İçin İlk Kafile Yola Çıktı

Tarih ve Kültür Gezisi İçin İlk Kafile Yola Çıktı

İlk Edirne Gezisi Grubu Yola Çıktı

Çan Belediye Başkanlığının organizasyonunda ‘’Kültürel Geziler’’ kapsamında gerçekleştirilen Edirne kültür gezisi için, ilk kafile bugün yola çıktı. Sabahın erken saatlerinde yüzlerce hanımefendinin toplandığı kültürel gezinin ilk grubunu, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu uğurladı. Tarih ve Kültürel Geziler kapsamında gerçekleşen Edirne gezisi Eylül Ay’ı boyunca devam edecek.

Hanımefendilerin Mutlulukları Yüzlerinden Okunuyor

Sabahın erken saatlerinde yola çıkan yüzlerce Hanımefendinin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Gezinin heyecanına Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’da ortak olunca hanımefendileri ayrı bir mutluluk sardı. Hanımefendileri uğurlamak için gelen Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’ya bayanlar çok teşekkür etti.

Bu Yılın İlk Tarih ve Kültür Gezisi de Bu Sabah Uğurladığımız Kafile İle Başladı

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu uğurlama programında yaptığı konuşmada; tarih ve kültür gezilerinin Çan Belediyesinin hem sosyal hem de kültürel hizmeti olduğunu ve alanında en güzel hizmetlerinden birisi olduğunu söyledi.

“Sahip olduğumuz tarihi, kültürel, coğrafi zenginliği ifade eden eserleri, mekânları görmek, tanımak gerekiyor” diyen Başkan ‘’KUZU’’, “Çan Belediyesi olarak biz de kültürümüzün, medeniyetimizin, gönül dünyamızın zenginliklerini taşıyan şehirlere, tarih ve kültür gezileri düzenliyoruz. Bu yılın ilk tarih ve kültür gezisi de bu sabah uğurladığımız kafile ile başladı. Bu yıl içerisinde yine vatandaşlarımızı tarihi ile fark uyandıran başka illerimize de  götüreceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ