Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

KYK Yurdu Yükselmeye Başladı

KYK Yurdu Yükselmeye Başladı
Reklam

İlçemizde yükseköğrenim gören üniversite öğrencilerinin uzun süre eksikliğini hissettiği Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdunun temeli geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görkemli törenle atılmıştı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’ye bağlı Çan Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin barınma sorununu çözmek için inşaatına başlanan 500 kişilik KYK Öğrenci Yurdu kısa sürede hizmete girecek.

Eğitimci kişiliğiyle belediye başkanı seçildiği ilk günden itibaren girişimciliği, eğitime yönelik çeşitli yatırımları ile ilçemizde öğrenim gören tüm öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilenen ve ilçemizi bölgenin incisi haline getiren Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, KYK Öğrenci Yurdu’nun yapım çalışmaları ile yakından ilgileniyor.

Çan’ın bir eğitim şehri olması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini belirten Başkan Kuzu, üniversite öğrencileri içinde uzun vadeli, planlamacı bir anlayış içerisinde katkılarını sürdürdüklerini dile getirdi.

KYK Yurdu Sosyo-Ekonomik Yapıya Büyük Katkı Sağlayacak

Çan’ın sosyal ve ekonomik yapısına büyük katkıları bulunacak olan yüksek eğitim öğrencileri için, ilçeye geldiklerinde barınma anlamında herhangi bir eksikliği yaşamamaları konusunda, Çan’ın eğitimsel geleceğini yerel yönetim olarak şekillendirmeyi önemli bir işlev olarak gören Başkan ‘’KUZU’’ gelişmeye yönelik tüm imkanlarını kullanıyor.

2019’da Tamamlanacak

Yapımının tamamlanmasıyla birlikte 500 öğrenciye hizmet verecek olan KYK Öğrenci Yurdu, 2019 yılının Haziran ayında faaliyete geçecek ve 2019-2020 Eğitim Yılında hizmet vermeye başlayacak.

Öğrencilerin Yurt Sorunu Kalmayacak

İlçemizin bir üniversite şehri olması yönünde büyük bir hamle olan aynı zamanda mimarisi ve projesi ile de dikkat çeken KYK Öğrenci Yurt Binası inşaatının bitmesiyle birlikte, Çan Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yurt sorunu kalmayacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ