Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

Hareketli Ol Diyabetli Olma

Hareketli Ol Diyabetli Olma
Reklam

Başkan Kuzu’dan Diyabet Farkındalığına Destek

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle gerçekleştirilen farkındalık etkinliğine katıldı.

Belediyecilik çalışmalarının yanı sıra sosyal etkinliklere de desteğini esirgemeyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çan Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen “Hareketli Ol Diyabetli Olma” etkinliğine katılarak, diyabet farkındalığına destek verdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan “Hareketli Ol Diyabetli Olma” farkındalık etkinliği Çan AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun da bizzat katılarak destek verdiği etkinlik Çan Menderes Parkında gerçekleştirildi. Çan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik tarafından yapılan basın açıklamasının ardından etkinliğe katılan vatandaşlara ücretsiz şeker ölçümü yapılarak şeker hastalığı hakkında bilgiler verildi.

Şeker ölçümü yapılan vatandaşların ölçüm sonuçları ile yakından ilgilenen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, yaptığı açıklamada Diyabet (Şeker) hastalığının günümüzde yetişkin diyebileceğimiz nüfusun yaklaşık %8,4’ünün (382 milyon kişi) diyabet hastası olduğunu vurguladı.

Hızla değişen yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıklarının diğer ilişkili etmenlerle birlikte fazla kilolu ve obez insanların sayısının yükselmesine yol açtığını ve diyabet vakalarının artışına da katkıda bulunduğuna dikkat çeken Başkan Kuzu:“ Amacımız diyabetin verdiği zararların neler olduğunun toplumda farkındalığını artırmak için yapılan bu etkinliğin gerekli bilinci oluşturmasını hedefliyoruz” dedi.

Başkan Kuzu:“ Diyabet tüm dünya için giderek artan çok büyük bir sorun haline gelmiştir. Toplumsal ve küresel bir sorun haline gelen diyabetin çok boyutlu sonuçları dikkate alındığında; diyabetin önlenmesi ve tedavisine yönelik etkili müdahalelerin uygulanması ve bu yöndeki çalışmaları teşvik eden çözümler bulunması küresel boyutta bir çaba gerektirmektedir” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ