Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi

Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi
  • Manşet Haberler / Yaşam
  • 28 Kasım 2018
  • Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi için yorumlar kapalı
  • 694 KEZ OKUNDU
Reklam

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, 2018 yılı Hac döneminde Hac Farizasını ifa eden Çanlı vatandaşlar ile bir araya geldi.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, geleneksel hale getirdiği Hacca giden vatandaşlarla kahvaltı etkinliğine devam ediyor. Başkan Kuzu, Çan Belediyesi Düğün Salonunda 2018 yılı içerinde Hac Farizasını yerine getiren Çanlı vatandaşlar ve Din Görevlileri ile düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya gelerek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Çan ilçe merkezi ve köylerinden hac farizasını yerine getiren vatandaşlara ve Din Görevlilerine bir konuşma gerçekleştiren Başkan Kuzu, Hac farizası sırasında kurulan arkadaşlıkların önemine vurgu yaptı.

İnsanların asker arkadaşlarını hiç unutmadığının altını çizen Başkan Kuzu:“ Bence Hac arkadaşı, Umre arkadaşı asker arkadaşından daha kıymetli bir şey. Dünyanın en kutsal, kıymetli yerine beraber gidip orada o keyfi beraber yaşıyorsunuz” dedi.

Bu dostluğun unutulmaması için her yıl kahvaltı organizasyonu düzenlediklerini ve bu geleneği devam ettirmek istediklerini belirten Başkan Kuzu:“ O kutsal yerlere gidip gelmek sizi çok ayrıcalıklı kılıyor. İnşallah Rabbim herkese nasip etsin. Siz o hazza erdiniz, Allah kabul etsin.  İnşallah burada da dostluğunuz, muhabbetiniz devam eder” şeklinde konuştu.

Kahvaltı programı Başkan Kuzu’nun konuşmasının ardından Hacca giden vatandaşlarla toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ