Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

Daha Seçilmeden Halkı Ayrıştırıyorsunuz

Daha Seçilmeden Halkı Ayrıştırıyorsunuz
  • Manşet Haberler / Siyaset
  • 25 Mart 2019
  • Daha Seçilmeden Halkı Ayrıştırıyorsunuz için yorumlar kapalı
  • 2.072 KEZ OKUNDU
Reklam

Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Dr. Abdurrahman Kuzu, sosyal medya hesabından halkı ayrıştırıcı mesajlar atan CHP Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’ün ağabeyine sitemde bulunarak: “Daha seçilmeden halkı namuslu-namussuz diye ayırıyorsunuz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Çan’da Birlik ve Beraberlik Yürüyüşleri günden güne büyük coşkuyla devam ediyor. Birlik ve Beraberlik Yürüyüşlerinin 3’ncüsü Cumhuriyet Mahallesinde gerçekleştirildi. Binlerce vatandaşın büyük ilgi gösterdiği yürüyüş sonra gerçekleştirilen mitingde bir konuşma yapan Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Dr. Abdurrahman Kuzu, sosyal medyada provokatif yazılar yazan CHP Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’’ün ağabeyi Hakkı Gürcan Öz’e yüklendi.

Gürcan Öz’ün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda: “ Artık sağcısı solcusu kalmadı bu işin. Namuslular ve Namussuzlar diye bakmak lazım olaya” ifadelerine yer verdiğini belirten Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Dr Abdurrahman Kuzu, Öz’ün bu paylaşım ile halkı kin ve nefrete sürüklediğini söyledi.

Gürcan Öz’ün daha seçimler gerçekleşmeden halkı namuslu ve namussuz şeklinde ayırmasının kabul edilemez olduğunu dile getiren Kuzu: “ Başkan adayının ağabeyi daha seçim olmadan insanları ayırt etmeye başladı. Bizim baskı yaptığımızı iddia edenler nefret söylemi yapıyorlar. Buradan çağrıda bulunuyorum halkı germeyin, biz 1 Nisanda yeniden komşuyuz, eş dostuz” dedi.

Birleştirici mesajlar veren Kuzu: “ CHP seçmeni de bizim, İYİ Parti seçmeni de, MHP seçmeni de, AK Parti seçmeni de bizim. Üzerinde yaşadığımız Çan hepimizin, bu tür ayrıştırmalar ithamlar çok tehlikeli, yapmayın” şeklinde konuştu

Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Dr Abdurrahman Kuzu, konuşmasının ardından Çanı ulusal anlamda temsil eden Dünya Gençler Güreş Şampiyonası 3’ncüsü Feyzullah Aktürk ile mitinge katılan vatandaşları selamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ