Reklam
Yerel17 – Yeni Çan Gazetesi

Köy Hayırları Çomaklı ve Çekiçler Köyü İle Başladı

Köy Hayırları Çomaklı ve Çekiçler Köyü İle Başladı
  • Manşet Haberler / Yaşam
  • 16 Nisan 2019
  • Köy Hayırları Çomaklı ve Çekiçler Köyü İle Başladı için yorumlar kapalı
  • 416 KEZ OKUNDU
Reklam

Hafta sonunu köylerde geçirmek isteyen Çan’lılarda Çomaklı ve Çekiçler hayrına ilgi gösterdi. Sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve çevre köy muhtarlarının da katıldığı hayırda köy meydanı ve kahvehaneler sımsıkı doldu
14- Nisan Pazar günü Çomaklı Köyünde düzenlenen geleneksel köy hayrında köy camisinde Çan’dan gelen hafız ve imamlar Kuran-ı kerim ve Mevlid-i şerifi saat 12: 00 ile 13:00 saatleri okudular ,son duada Halil İbrahim Eren hoca köy hayrının birlik beraberliğimiz için öneminden bahsederek ,hayrımız ve ürünlerimiz bereketli olması için dua edildi. Kılınan öğle namazın ardından 3 bin kişiye taskebabı, etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.
Geleneksel köy hayrına, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Arslan, il Genel Meclis Üyeleri Ömer Şahin, Murat Okan, Erdal Güler, Çan CHP ilçe Başkanı Atilla Erbil ,Çan MHP İlçe başkanı Fevzi Karakaya, ,Petrolcü İş adamı Çomaklı köylü Mustafa Meşe, STK Başkanları , çevre köy muhtarları ile Çan ve civar köylerden gelen vatandaşlar katıldı.
Köyümüzde geleneksel hayır düzenlediklerini belirten köy muhtarı Halil İbrahim Öztürk, muhtarlık ilk yılım “Hayrımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza köyüm ve ihtiyar heyetim olarak teşekkür ederim” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ