Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

  • Ç.kale
    °C
  • İzmir
    °C
  • İstanbul
    °C

8 Mart Kadınlar Günü Kutlandı

2013-03-09, 15:08:09
Okunma: 1643
0 Yorum
8 Mart Kadınlar Günü Kutlandı

 

                                                                                       8 Mart Kadınlar Günü Kutlandı

  AK Parti Çan Kadınlar Kolu Başkanı Aynur Deniz ve yönetim kurulu üyeleriyle partili kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dün Atatürk Şehir Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular ve hep birlikte İstiklal Marşımızı söylediler.

         AK Parti Kadınlar Kolu Başkanı Deniz çelenk sunum töreninde yaptığı konuşmada kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladıktan sonra “Ama kadınlar gününü böyle bir güne sığdırmak istemiyoruz. Her günü kadınlar günü yapmak bizim kendi elimizde. İnşallah bundan sonra sosyal, kültürel ve ekonomik bütün faaliyetlerde hep bir arada olup kendimize bir şeyler katarak gücümüzü arttıralım, gücümüzün farkında olalım. Bugün kadınlar günü olmasına rağmen bazı haberler okuduk sabah gazetelerde; maalesef kadına şiddet hâlâ devam ediyor. Geçen yıla oranla kadına şiddet bu yıl daha azalmış durumda ama hâlâ Türkiye’de çok yüksek düzeyde. Geçen sene 8 Mart’ta hükümetimiz kadınlarımızı korumaya yönelik çok ciddi kanunlar çıkardı ama kadınlarım hâlâ bunun farkında değiller ya da uygulayamıyorlar. Bu kanunlar çıkmasına rağmen erkekler  hâlâ kadınlara şiddet uygulamaya hatta çocuklarının gözleri önünde katletmeye devam ediyorlar. Burada temelden gelen bir eğitim eksikliği var. Onun için ben buradan anne ve babalara seslenmek istiyorum; erkek çocuklarınızı yetiştirirken kadınlara el kaldırmamaları gerektiğini, sadece kadınlara değil, kendilerinden güçsüz hiçbir varlığa el kaldırmamaları gerektiğini, bunun ne ahlâki, ne insanî ne de dinî olarak kabul gören olmadığını anlatarak yetiştirmelerini rica ediyorum. Ve kız çocuklarımızı da kesinlikle eğitimlerini tamamlamalı, ayakları yere sağlam basan, tercihlerini düzgün yapabilen bireyler olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Eğer bu şekilde davranırsak belki günümüz için bir şeyleri değiştiremeyiz ama geleceğimizi mutlaka değiştirebiliriz. Tıpkı biraz sonra sergimizde göreceğimiz geçmişte bizim bugünümüzü aydınlatan cesur kadınlarımız gibi. Biz de geleceği aydınlatmak için şimdiden bu adımları atmalıyız” dedi. Deniz kadınlara Huban Kadınlar Kalesi adlı derneğin kurulduğunu ve bu ay içinde açılışının yapılacağı müjdesini verdi.

         Daha sonra AK Parti Çan Kadınlar Kolu’nun düzenlediği “Cepheden Başbakanlığa Kadın” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Kaymakam Yakup Tat’ın eşi Sibel Tat, AK Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz ve AK Partili üyeler de katıldı. Serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Kaymakam Tat’ın eşi Sibel Tat, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Karagöz ve AK Parti Kadınlar Kolu Başkanı Aynur Deniz birlikte kestiler.

        AK Parti Kadınlar Kolu’nun “Cepheden Başbakanlığa Kadın” konulu fotoğraf sergisi 11 Mart pazartesi gününe kadar gezilebilecek.

            Kadınlar günü Çan Belediyesinin organize ettiği karanfillerin dağıtılıp, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun kadınları hitaben konuşma yatığı program saat 20-00 kadınların sıka basa doldurduğu Lara konseri ile devam etti.

 

,

 

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.