Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

  • Ç.kale
    °C
  • İzmir
    °C
  • İstanbul
    °C

Çomü Tıp Fakültesi Taşınıyor

2012-07-24, 15:45:13
Okunma: 2008
0 Yorum
Çomü Tıp Fakültesi Taşınıyor

Çomü Tıp Fakültesi Taşınıyor

Kepez Belediye Başkanlığı’nın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine karşı süre gelen olumsuz tutum ve davranışları karşısında Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Kepez’den taşınma kararı almasını üzüntüyle karşılıyoruz. Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Kepez için önemi hepimizin malumudur. Ancak sayın Ö.F. Mutan ısrarla Devlet Hastanesi’nin şehir dışına taşınmasını örnek göstermekte, “İstanbul’a yapılsın demiyoruz ya!” diyerek Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Kepez dışına çıkması yönündeki istek ve arzusunu dile getirmektedir.Tıp Fakültesi Hastanesi Kampüs’ün içinde veya Çanakkale il sınırları içerisinde nereye taşınırsa taşınsın Çanakkaleliler bu hizmetten yararlanmaya devam edecektir.Ancak bunun tek mağduru Kepez halkı ve Kepez esnafı olacaktır.Küçük olsun benim olsun mantığıyla Kepez’i idare edenler büyük olsun halkın olsun diyemeyecek kadar bu meseleyi şahsileştirmiş, halk oyuyla seçilmelerine rağmen Kepez halkının iradesini temsil edemez hale gelmişlerdir.

Kepez Belediye’si önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin mevcut yapının yanına dört katlı bina yapma isteğini reddetmiş sonrasında ise İl Özel idaresinin hastane yapımı için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne tahsis ettiği arazinin  kamulaştırılması yönünde Meclis kararı almıştır.Kamulaştırmalar genelde bir eser yapmak için yapılırlar, sanırım bu meclis kararı bir eseri yaptırmamak için alındığından belediyecilik tarihine geçecek bir karardır.Belediye Başkanı görevinin engel olmak değil çözüm üretmek olduğunun farkındaymış gibi davranmamaktadır.

Sayın Ö.F. Mutan bu azmiyle Diş Hastane’sini, SGK’yı ve Kepeze’e değer katan diğer kurumları da Kepez’den kaçıracak potansiyele sahiptir. 3 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde Kepez’e çivi çakmadığı gibi AK Parti döneminde Kepez’e kazandırılan bütün kurumlarla sorunludur, kavgalıdır.AK Parti Teşkilatlarının en genç üyesi bile kendisinden daha fazla vizyona ve sağduyuya sahiptir.

Tıp Fakültesi ve Uygulama Hastanesi Kepez için alelade bir kurum değildir.Çanakkale il merkezinden ve ilçelerinden bir çok vatandaşımız hizmet almak için Kepez’e gelmekte, bu bölge’de sağlık turizmi yaratmakta, bir çok esnaf bu sayede geçimini sağlamaktadır. Siyami Ersek Hastanesi’nde olduğu gibi  yüksek katlı bir hastane binası veya arsa tahsisi ile bu sorun çözülebilecekken, sistemli bir şekilde kangren haline getirilmiştir. Her fırsatta basın açıklaması yapan Ö.F. Mutan gelinen noktada taşınma kararından o kadar memnun ki bu kadar önemli bir kararla ilgili aradan 4 gün geçmesine rağmen henüz bir açıklama yapmış değildir.Ancak şu gerçeği göz ardı etmektedir; Tıp Fakültesi ve Uygulama Hastanesinin taşınması halinde Kepez boş ev ve dükkandan geçilmeyecektir. İnancımız odur ki Ö.F. Mutan’a rağmen Kepez Halkı ve Çanakkale’nin sağ duyulu insanları Tıp Fakültesi Hastanesi’nin taşınmasına izin vermeyecektir.

AK Parti döneminde Kepez hizmet anlamında çağ atlamış,Kepez Limanı, SGK binası ,TOKİ Konutları, Diş hastanesi gibi önemli yatırımlara kavuşmuştur, Bölge Hastanesi ve Huzur evi projelerimiz ise hızla devam etmektir. İktidarımız döneminde belediye yönetiminin hangi partiden olduğuna bakılmaksızın halka hizmet hakka hizmettir düşüncesiyle yatırımlarımız devam etmiş, hizmette ayrımcılık yapılmamıştır. Bundan sonra da yapılmayacak, Kepez Belediyesi’nin tüm engellemelerine rağmen Kepez hızla büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. İnşallah ilk yerel seçimlerde de CHP ve Ö.F. Mutan Hastanenin altında kaldığı gibi Sandığın da altında kalacak, Kepez Halkının kendisiyle kaybettiği yıllar AK Belediyecilikle hızla telafi edilecektir.   

 

AK Parti Merkez İlçe

Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü

Gültekin YILDIZ

 

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.