Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

 • Ç.kale
  °C
 • İzmir
  °C
 • İstanbul
  °C

Aşık Şeref Taşlıova’dan Ali Rıza Tekin’e Ziyaret

2012-09-11, 11:04:12
Okunma: 1481
0 Yorum
Aşık Şeref Taşlıova’dan Ali Rıza Tekin’e Ziyaret

 

Aşık Şeref Taşlıova’dan Ali Rıza Tekin’e Ziyaret

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. Yılı kutlama programları kapsamında 90. Yıl Gösteri Merkezi’nde “Aşıkların Dilinden Çanakkale” dinletisinde sahne alan aşıklardan biri olan Aşık Şeref Taşlıova, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ile il protokolünün de izlediği ve Aşık Nuri Çırağı, Aşık Kul Nuri, Aşık Mürsel Sinan ile Aşık Mustafa Aydın’ın birbirinden güzel türküleri seslendirirken Şehitler Diyarı Çanakkale için de şiir okuduğu “Aşıkların Dilinden Çanakkale” dinletisine verdikleri maddi ve manevi katkı nedeniyle Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’i makamında ziyaret ederek teşekkür eden UNESCO Yaşayan İnsanlar Hazinesi Onursal Bilim Doktoru Aşık Şeref Taşlıova, 2015 yılının Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı olması nedeniyle büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

“Çanakkale, dünya çapında çok önemli bir yere sahip” diyen Aşık Taşlıova, “Yurtdışında çalışan işçilerimiz ve vatandaşlarımız Çanakkale’yi ziyaret etme arzusundalar. Bunu her yurtdışı çıkışımda görmekteyim. Ayrıca 2015 yılı Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı. 2015 yılındaki bu törenlere 100 Devlet Büyüğüyle 100 aşığın da davet edilmesiyle törenlerin taçlandırılması gerektiğine inanıyorum. Bu şekildeki bir kutlamayla törenlerin 100 kat daha büyüyerek kutlanacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ile il protokolüne de “Aşıkların Dilinden Çanakkale” dinletisine verdikleri maddi ve manevi katkı nedeniyle teşekkürlerini ileten Taşlıova, 100. yılında Çanakkale Destanları’nın da tam manasıyla ortaya çıkarılması gerektiğini sözlerine ekledi.

UNESCO Yaşayan İnsanlar Hazinesi Onursal Bilim Doktoru Aşık Şeref Taşlıova’nın Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’e gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi olan oğlu Doç. Dr. M. Mete Taşlıova da hazır bulundu.

 

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
Yeni Tasarım
 • Daha İyi
 • Eski Tasarıma Dönülmeli