Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

  • Ç.kale
    °C
  • İzmir
    °C
  • İstanbul
    °C

Foto Uysalların Acı Günü

2012-10-13, 11:19:05
Okunma: 2631
2 Yorum
Foto Uysalların Acı Günü

 

                           Foto Uysalların Acı Günü

 

İlçemizin köklü ailesinden foto Uysal’lar, Hüseyin Uysal’ı kaybetti. Mehmet Uysal rahmetli Havva Uysal’ın oğlu rahmetli Hasan ve Ali Uysal’ın ağabeyi Fatma’nın kardeşi  Fahriye Uysal’ın eşi Engin ile Emine’nin babası yoğurtçu Sabri Sefa Erol’un eniştesi emekli öğretmen Enver Çetin ve petrolcü  Mustafa Güneri’nin bacanağı eski mozaik satıcısı ve çini karo üreticisi1948 doğumlu  Hüseyin Uysal amansız hastalığa yenik düştü.

Cuma günü Yunus Emre caminden sevenleri ile helalaşarak ikindi namazı ardından    Emekli İmam Recep Öztürk hocanın cenaze namazı  kıldırmasından sonra Çan Belediyesi Şehir Mezarlığında  okunan Kuran’i kerim ve duaların ardından toprağa  verildi.

Yapılan duada Recep Öztürk hoca aramızdan Hüseyin Uysal’a haklarınızı  helal ediniz .dedi Cenaze defin  sonrası Cumhuriyet mahallesindeki evlerinde pilav ve ayran ikramı yapıldı. Şükür duasını Yunus Emre Camii imamı Erol Karakaya yaptırdı.

Bizde Yeni Çan Gazetesi olarak Hüseyin Uysal abımızın mekanı cennet olsun diyerek sevenlerine sabırlar diliyoruz.

 

 

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ

2 Adet yorum yapıldı.

BAŞSAĞLIĞI
2012-10-13, 18:55:02
Cenker PİR;
Başınız sağolsun,mekanı cennet olsun inşallah....
UYSALLAR
2012-10-13, 12:41:31
SALİH KAHRAMAN;
BAŞSAĞLIĞI... BUGÜN ÇANLI DOSTLARIN DA TANIDIĞI ÇANIMIZDA BİR CENAZE DAHA VARDI.ÇAN ESNAFLARINDAN, HACILAR KÖYÜNDEN GELME, FOTO MEHMET UYSALIN OĞLU HÜSEYİN UYSAL DA VEFAT ETTİ.İKİNDİ NAMAZINI MÜTEAKİP YUNUS EMRE CAMİİNDEN KALDIRILIRAK ÇAN ŞEHİR MEZARLIĞIN DA TOPRAĞA VERİLDİ.BU VESİLEYLE MERHUMA ALLAH TAN RAHMET,BAŞTA KEDERLİ UYSAL VE EROL AİLELERİ OLMAK ÜZERE ,ÇETİN VE GÜNER AİLELERİYLE TÜM SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLER TAZİYELERİMİ SUNARIM...MEKANI CENNET OLUR İNŞALLAH..