Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

 • Ç.kale
  °C
 • İzmir
  °C
 • İstanbul
  °C

Çan Anadolu Lisesi’nin Eksikleri Gideriliyor

EKER : ‘’Biz Sözümüzü Tuttuk’’
2012-05-31, 19:53:17
Okunma: 2812
0 Yorum
Çan Anadolu Lisesi’nin Eksikleri Gideriliyor

Çan Anadolu Lisesi’nin Eksikleri Gideriliyor

EKER : ‘’Biz Sözümüzü Tuttuk’’

 

İlçemizde eğitim ve öğretime devam eden Çan Anadolu Lisesi'nin eksiklikleri bir bir gideriliyor ve eğitim kalitesini bir üst seviyeye taşıyor.

Çan Anadolu Lisesi Okul Başkanı Mustafa Talha EKER ve yönetim kurulu gayretleriyle okuldaki sorunlar çözülüyor. Planlanan projeleri hayata geçirmeyi başaran

Çan Anadolu Lisesi Okul Başkanı Mustafa Talha EKER : ‘’ Okulumuzun ciddi eksiklikleri ve sorunları vardı. Bu sorunlar kimi zaman eğitimin aksamasına neden oluyordu, ama biz hem bu sorunları çözmeye hem de okulumuzun eğitim kalitesini bir üst seviyeye taşımaya ve arkadaşlarımızın daha iyi bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak istiyorduk. Ve bu amaçla özenle inceleyerek bulduğumuz eksiklikleri okul yönetimi, Çan Belediyesi Başkanımız Abdurrahman KUZU ve Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarına ileterek yerinde çözümler aradık.

İşte yaptıklarımız:

1- Okulumuzun bahçesinde meydana gelen sorunlardan biri çevre kirliliği idi. Çöp Kutularımız yetersizdi. Bu eksiklik nedeniyle oluşan çevre kirliliğinin önüne Çan Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman KUZU'nun destekleriyle temin edilen çöp kutularıyla geçtik.

2- Okulumuzun Bahçesindeki eksiklerden biri de oturma alanlarının olmayışıydı. Tenefüslerde ayakta kalıyorduk bu bir sorundu. Bu sorunun önüne Çan Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman KUZU'nun destekleriyle temin edilen banklarla bu sorunun önüne geçtik. Havaların sıcak olduğu şu günlerde artık gölgede serin bir şekilde oturuyor ve dinlenebiliyoruz.

3- Belki de okulumuzun en ciddi sıkıntısı ve eğitimin aksamasına neden olan bir sorunumuzda; iki eğitim binamızın arasında kalan zemin eğikti ve bu nedenle her yağmur yağdığında sular o eğik alanda birikiyor, bazı şiddetli yağmurlarda ek binamıza geçmek bile çok zorlaşıyordu. Ancak biz, bu sorunu da '' Kanal Projesi '' adını verdiğimiz projemizle Sayın Osman Nuri DURAN'ın ve Çan Belediyesi’nin yardımlarıyla çözdük.

4- Okulumuzun kütüphanesinde kitap sayımız azdı. Yeterince arkadaşımız faydalanamıyordu. Ancak görüşmelerimiz sonucu bazı hayırsever kişilerce okulumuz kütüphanesine yeni kitaplar kazandırarak daha da zenginleştirdik. Bu sorunu da çözdük.

5- Basket Potalarımız okulumuza yakışmıyordu, çok eski ve küflüydü, kırılıyordu, sağlam ve uzun ömürlü değildi. Bu yüzden okulumuza ve arkadaşlarımıza yakışır, daha sağlam, uzun ömürlü ve kullanışlı potalar yaptırma kararı aldık. Bu yolda bizi destekleyenler ve gayretlerimizle çok şık yeni potalarımızı yaptırdık. Artık çok daha rahat bir şekilde basketbol oynuyor ve güzel vakit geçiriyoruz. Arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz de potaları çok beğendiklerini ve teşekkür ettiklerini söylediler.         Bu beni ayrıca mutlu etti. Bu sorunumuzu da işte bu şekilde çözüme kavuşturduk. ‘’ şeklinde konuştu.

Çan Anadolu Lisesi Okul Başkanı Mustafa Talha EKER okulunun eksiklerinin giderilmesi için yaptığı çalışmalar sonucunda kendisine götürdüğü yardım taleplerini geri çevirmeyerek Çan Belediyesi olarak her konuda verdikleri desteklerden dolayı Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU’yu makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundu.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU ise, Çan Anadolu Lisesi Başkanı Mustafa Talha EKER’in okulu adına yapmakta olduğu çalışmalardan ve gösterdiği azimli davranışlarından dolayı çok memnun olduğunu, durmadan okula kazandırdığı artıların kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

BİZLERE DESTEKLERİNDEN DOLAYI

Sayın Abdurrahman KUZU’ya

Sayın Sedat ARSLAN’a

Sayın Osman Nuri DURAN’a

Sayın Mustafa KARAGÖZ’e

Sayın Talat KÖSE’ye

Sayın Okay TOY’a

Sayın Şener EKER’e

ÇAN 52 NOLU KAMYONCULAR KOOPERATİFİ BAŞKANLIĞI’na

Çan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi BAŞKANLIĞI’na

ÇAN ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI’na

ÇAN ŞÖFÖRLER ve OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANLIĞI’na

ÇAN ESNAF ve SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞI’na

TEŞEKKÜR EDERİZ

 

 

 

 

                                                     

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
YAZARLAR
ARŞİV
ANKET
Yeni Tasarım
 • Daha İyi
 • Eski Tasarıma Dönülmeli