Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

  • Ç.kale
    °C
  • İzmir
    °C
  • İstanbul
    °C

Çanlı Dostlar Aşuresi Dağıtıldı

2012-11-28, 23:02:47
Okunma: 2243
0 Yorum
Çanlı Dostlar Aşuresi Dağıtıldı

 

 

 ÇANLI DOSTLAR AŞURESİNE YEREL ONYEDİ’DE DAVET EDİLDİ

PDF

Yazdır

 

 

 

      Çanlı dostların  geleneksel hale getirdiği Pilav ve Aşure ikramı  bu sene ilk olarak Aşure ile açıldı. Şükran Pamuk ablamızın önderliğinde organize edilen aşure dağıtımı etkinliklerine Çanlı dostlar da büyük ilgi gösterdi.

        Yoldan gelip geçen duyup da gelen çanlı dostlara yedi yüz kâse aşure dağıtıldı.Çanlı dostların aşçıbaşı olan Neziha Ablanın, büyük bir titizlik ve üstün gayretleriyle dört kazanla hazırladığı nefis aşuresi, Şükran Pamuk önderliğinde  Çanlı dostlara  bir saat gibi kısa bir sürede dağıtılarak ikram edildi

 
Çanlı dostların Aşure etkinliğe Çan Kaymakamı Yakup TAT, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz ve Belediye Meclis Üyesi Salih Kahraman da bu heyecana ve hayra katıldılar. Kaymakam Yakup TAT,  kısa bir açıklama yaparak;" Çanlı  dostların bu etkinliklerinin halkımızla iç içe olmasından  bizde mutluluk duyuyoruz.Muharrem Ayı ve Hicri yeni Yılın tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."dedi


Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU ise; " Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü Aşure Günü olarak değerlendiriliyor.Çanlı dostlar Sitesinin geleneksel hale getirdiği bu ve bunun gibi tertip ettiğiniz bu AŞURE etkinliği ile hep birlikte olduğumuz için son derece mutluyum. Muharrem Ayı ve tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Aşure günümüz kutlu olsun. Allah izin verdiği sürece bu güzel geleneği her yıl devam ettirmenizi de bekliyoruz” dedi.


Çanlı dostlar Sitesi yazarı Şükran Abla ise şu açıklamayı yaptı;" Muharrem Ayı ve Hicri yeni Yılı idrak ettiğimiz bu günlerde Çanlı dostlarla aşure ikramında bir arada bulunmaktan çok memnun oldum. Böyle özel günlerde, o gün adına yapılan ikramlarımızı sürdürme niyetindeyiz. Muharrem Ayı ve Hicri yeni Yıl tüm aleme mübarek olsun."  dedi.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.