Yerel 17 Çan, Çanakkalehaber, haberler,yerel, yerelhaber, 17, Çan haber, haber çan

 • Ç.kale
  °C
 • İzmir
  °C
 • İstanbul
  °C

NİCE 50. YILLARA ÇAN’IN SESİ

2012-12-28, 14:58:02
Okunma: 2800
1 Yorum
NİCE 50. YILLARA ÇAN’IN SESİ

 

 

                                     Nice 50 .Yıllara Çan’ın Sesi

        İlçemiz en eski yayın kuruluşu Çan’In Sesi Gazetesi 50 yılını kutladı, yayın hayatına 1962 yılında Çan Birlik Gazetesi olarak başlayan .kurucucu rahmetli Remzi Akgün kurduğu o zamanın matbaa şartları ile çalışan günlük gazete daha sonra oğlu Hulusü Mustafa Akgün tarafından yönetildi. Mustafa Akgün’ün amasız hastalık sonra aramızdan ayrılması ile bu bayrağı eşi Remziye Akgün günümüze kadar getirdi.

       Kaleseramik havuz tesislerinde yemekli toplantıda  kapıda Davetlileri kızları ve çalışanları ile karşılamasının ardından yemeğe geçildi. Bu 50 yıl kuruluş yıl dönümüne Çan Kaymakamı Yakup Tat. Çanakkale CHP Millet Vekili Ali Sarıbaş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, ilçe Jandarma Komutanı Necip Sercan Cambaz, MHP İlçe Başkanı Fikri Yılmaz, CHP İlçe Başkanı İmadettin Meriç ve sivil toplum örgüt, oda başkanları ve yerel gazeteciler katıldı.Bu anlamlı günde gazetecilik mesleğinin zor bir görev olduğunu ve basının gücünden bahsedilip gazetecilik ve matbaacılığı mesleği ön plana çıkarılarak .çeşitli ödüler veridi.

     Daha sonra çanımızın değerli müzik adamı Şahin Karademir ve ekibinin çaldığı şarkılarla güzel bir gece geçirildi.

      Yeni Çan Gazetesi olarak Çan’ın Sesi Gazetesinin 50 yılı kutlayıp başarılarının devamını diliyoruz

 


Etiketler :
HABER İLE İLGİLİ

1 Adet yorum yapıldı.

tebrikler
2012-12-28, 17:46:03
halil;
ÇAN\'IN SESİ AİLESİNİN YARIM ASRA ULAŞTIĞI BU MÜMTAZ GÜNÜNÜ KUTLUYOR,AKGÜN AİLESİNDEN AHİRETE İNTİKAL EDENLERİ MİNNET VE RAHMETLE YADEDERKEN,EMEK VE GAYRETİYLE BU NOKTAYA GETİREN TÜM EKİBİNİN BAŞARILI ÇALIŞMALARI DİLEĞİMLE... NİCE ELLİ YILLARA...
YAZARLAR
ARŞİV
ANKET
Yeni Tasarım
 • Daha İyi
 • Eski Tasarıma Dönülmeli